offline website builder software

MOBİL SAĞLIK ARACI

Mobil Sağlık Araçlarımızla işyerlerinize gelerek işgücü kaybı olmadan, yerinde, zamanında, uygun ve kaliteli sağlık hizmeti sunuyoruz. Modern tıbbi cihazlarla donatılmış olan araçlarımızda sağlık taramaları ve uygulamaları kapsamındaki tüm tetkik ve işlemler hızlı ve son derece güvenilir biçimde gerçekleştirilebilmektedir.

Sıfır Risk OSGB

TAM DONANIMLI ARAÇLAR

 Tüm Mobil Sağlık Araçlarımız yeni ve gelişmiş medikal cihazlarla donatılmıştır. Araçlarımızda, ihtiyaç duyulan tüm tarama ve tetkik işlemlerini gerçekleştirebilecek biçimde röntgen cihazları, CR sistemleri, ses yalıtımlı odyometrik ses kabinleri, spirometre cihazları ile tetkik ve uygulamalar için gerekli sağlık ekipmanları standart olarak bulunmaktadır.

TÜM TETKİK ve İŞLEMLER 

Mobil Sağlık Araçlarımızda sağlık taramaları ve portör muayeneleri için gerekli akciğer grafisi, işitme testi, solunum testi, göz muayenesi gibi tetkikler; kan sayımı, gaita mikroskobisi, gaita kültürü, burun ve boğaz kültürleri gibi laboratuvar testleri ile aşı uygulamaları uzman sağlık personeli eliyle hızlı ve güvenilir biçimde yapılabilmektedir.

GÜVENİLİR RAPORLAMA

Mobil Sağlık Araçlarımızla gerçekleştirlen taramalar sonrası toplanan numuneler usulüne uygun muhafaza edilir ve laboratuar çalışmalarının ardından raporlandırılır. Tarama sonuçları İstanbul içi en geç 3 günde, İstanbul dışı en geç 1 haftada teslim edilir. İş yerinin talebi doğrultusunda bu taramalar, süreleri tarafımızdan takip edilmek suretiyle periyodik olarak tekrarlanmaktadır.

TÜM TÜRKİYE'YE HİZMET

SIFIR RİSK Mobil Sağlık Araçları tüm Türkiye'ye hizmet vermektedir. Mobil sağlık hizmetlerimiz için İstanbul Merkez ile Ankara Şube'ye iletilen talepler, talep eden kurum veya işletme Türkiye'nin neresinde olursa olsun en kısa sürede sonuçlandırılarak gerekli organizasyonu yapılır ve talep sahibiyle birlikte kararlaştırılan tarihte mobil sağlık hizmeti gerçekleştirilir.

MOBİL SAĞLIK ARAÇLARIMIZIN OLANAKLARI

Mobil Sağlık Araçlarımızda, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu’ndan lisanslı Röntgen Cihazları, CR Sistemleri, Odyometri Cihazları ve Solunum Fonksiyon Test Cihazları bulunmaktadır. İşlemlerin tamamı SIFIR RİSK'in uzman sağlık personeli tarafından yapılmaktadır. Yapılan taramalar Odyometrist, Röntgen Teknisyeni ve Biyologlarımızın kontrolleri altında gerçekleştirilmekte olup bu tetkikler, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra uzman hekimler tarafınca raporlanmaktadır. Sağlık taraması esnasında çalışanlardan herhangi birinde rastlanılan olumsuz bir sonucun farkedilmesi üzerine kurum yetkilisi vakit geçirmeden ve sağlık taraması devam ederken bilgilendirilir. İhtiyaç olması halinde ön müdehale yapılır.


Sağlık araçlarımızda şu işlemler yapılabilmektedir:


AKCİĞER GRAFİSİ

Akciğer filmleri, iş yerindeki solunum yolları ve akciğerleri etkileyebilecek gaz, toz, duman ve kimyasal şartlar karşısında çalışanların maruz kaldıkları akciğer kanseri ve akciğer hastalıklarına yakalanma riski ile sonradan tedavisi zor veya imkânsız olabilecek hastalıklara yakalanma risklerinin değerlendirilebilmesi amacıyla uygulanır.

Mobil Sağlık Aracımızda akciğer çekimleri CR Sistemi ile yapılmakta ve saatte 60 adet görüntü alınabilmektedir. Raporlar radyolog doktor tarafından yazılmakta ve CD'ye kayıt edilerek firmaya teslim edilmektedir.


AŞI UYGULAMALARI

Doktorlarımızın kontrolünde işinin uzmanı sağlık memuru ve hemşirelerince iş yerinde mobil araçlarda uygun zincir kurallarına uyularak aşı uygulamaları yapılmaktadır. Aşılama (Bağışıklama), spesifik virüs ve bakterilerin meydana getirdiği hastalıklardan korunmak üzere vücudun kendi bağışıklık sistemini hazır hale getirmesidir. Yani mikroorganizmalara karşı bağışıklık sisteminin kendi savunmasını oluşturmasıdır.

Mobil Sağlık Aracımızda şu aşılar uygulanabilmektedir:

- Tetanos aşıları

- Hepatit testleri sonucu uygun hastalara hepatit aşısı

- Grip aşıları (mevsimsel salgınları azaltmak, salgınlar nedeni ile iş gücü kaybını engellemek amacıyla) istek doğrultusunda.


ODİOMETRİ (İŞİTME TESTİ)

Odiometrik testler iş yerindeki gürültü şartları karşısında çalışanların maruz kaldıkları işitme kaybı riskinin değerlendirilebilmesi amacıyla uygulanır.
Testler yapılmadan önce dış kulak muayenesi yapılmaktadır. Buşon ve enfeksiyon tespit edilirse bunlar giderildikten sonra test aynı şartlar ve de aynı fiyatlarla yapılmaktadır. Test için uygun ses izolasyonu yapılmış bir sessiz kabin içinde ve eğitimli odiometristler tarafından yapılmaktadır. Test sonuçları odiometris tarafından değerlendirilerek raporlandırılmaktadır.


ELEKTROKARDIOGRAFİ (EKG)

Kalbin çalışması sinüs düğümünden çıkan elektrik uyarıları ile olur. Normalde dakikada 60-80 defa çıkan bu uyarılarla önce atriumlar (sol ve sağ kulakçık) kasılır ve içindeki kanı karıncıklara boşaltırlar, daha sonra ise (belli bir gecikmeden sonra) karıncıklar kasılır ve kulakçıklardan kendilerine gelen kanı aorta ve akciğer atardamarına (pulmoner arter) atarlar. Kalpte oluşan bu elektrik akımlarının kâğıda yazdırılma işlemine elektrokardiyografi (EKG, elektrokardiyografi) denir. EKG, kalbin özellikle ritmi, damar hastalıkları, kalp krizi ve kalp kasının kalınlaşması hakkında değerli bilgiler verir. Sağlık memurları ve hemşirelerimiz tarafından iş yerinizde uygulanır.

Konunun uzmanı Doktorlarımız tarafından değerlendirilerek EKG sonuçları raporlandırılmaktadır.


SPİROMETRİ (SOLUNUM FONKSİYON TESTİ)

Solunum fonksiyon testleri iş yerindeki solunum yolları ve akciğerleri etkileyebilecek gaz, toz, duman ve kimyasal şartlar karşısında çalışanların maruz kaldıkları akciğer kanseri ve akciğer hastalıklarına yakalanma riski ile sonradan tedavisi zor veya imkansız olabilecek hastalıklara yakalanma risklerinin değerlendirilebilmesi amacıyla akciğer filmiyle beraber ve filmin klinik açıdan değerlendirilebilmesi amacıyla uygulanır. Solunum Fonksiyon Testi hastaların uygun muayene şartlarında solunum fonksiyonlarını ve kapasitelerini ölçmeye yarayan bir testtir. Solunum Fonksiyon Testi, aracımızda sağlık teknisyenimiz tarafından yapılarak, hekimimiz tarafından bire bir değerlendirilip raporlanmaktadır. İstenirse CD istenirse A4 formatında yazılı rapor olarak teslim edilmektedir.


GÖZ MUAYENESİ

Aracımızda gözlük ve lensleri çıkarmadan da görme kusuru muayenesi yapılabilmektedir.


LABORATUAR TETKİKLERİ

- Tam kan Sayımı (Hemogram)

- Tam İdrar Tahlili (TİT)

- Karaciğer Fonksiyon Testleri (SGOT, SGPT, GAMA-GT, LDH)

- Böbrek Fonksiyon Testleri (Üre, Kreatinin)

- Hepatit A/B/C testleri

- Serolojik tetkikler

- Toksikolojik Tetkikler İdrarda/Kanda kurşun

- İdrarda/Kanda Toluen, Fenol, Vanil Mandelik Asit, Hippurik Asit, vb.


PORTÖR MUAYENELERİ

- Boğaz kültürü,

- Burun kültürü,

- Gaita kültürü,

- Gaita mikroskopi,

- Klinik muayenelerden de oluşan bir gurup değerlendirmeyi içerir.


İLETİŞİM FORMU

Formunuz bize ulaşmıştır, teşekkür ederiz!

GÜNCEL HİZMETLERİMİZDEN HABERDAR OLMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE OLUN

Teşekkür ederiz, e-posta adresiniz sistemimize kaydedilmiştir.

ADRES
Oruç Reis Mahallesi Giyimkent Sitesi
Vadi Caddesi No: 166/A
Esenler / İSTANBUL